У цій статті спортсмен-спінінгіст дає конкретний список найефективніших силіконових приманок на окуня. Автор не претендує на істину, а лише ділиться власним досвідом, який допоміг йому стати найкращим риболовом України в сезоні 18-19 і досягнути інших високих результатів.

 

Як вибрати приманки на окуня? З одного боку це важко, довго і дорого, бо вибір поміж сотень виробників, моделей і кольорів апріорі не може бути простим. З іншого - нема проблеми, адже є професійні експерти в цій галузі, які мають лаконічну відповідь на це питання. Головне, щоб ці експерти не були прив'язаними до певного бренду, бо маркетинг ніхто не відміняв. 

Іншими словами, якщо не ставити перед собою мети піймати на все, а просто піймати максимум - тоді у виборі приманок варто довіритись досвіду тих, хто все вже перепробував  і віднайшов для себе перевірений концентрат, який стабільно дає результат. Мова йде про діючих спортсменів. Це своєрідні випробувальники приманок чий вибір завжди підкріплений колосальною статистикою пійманих риб в різних умовах і найважливіше - результатами змагань.

Спортсмени вдаються до різних тактик і технік, але успішних об"єднують саме однакові приманки в своїх формах і кольорах. Можна звісно подивитись розкручені ютуб канали, почитати розумні статті, запитати у авторитетного дядька на базарі чи в дорогому магазині, послухати товариша з великим розмахом рук,  але якщо ви хочете голої правди - приїдьте якось до Харкова на Печеніги, де щорічно відбуваються наймасовіші і найзапекліші баталії з лову окуня спінінгом з берега і ви пересвідчитесь у вищевикладеному. Або до Львову... Я був скрізь, але бачив завжди одне й те саме:

 

Твістери:

Bait breath Micro grub 1

М5 Cheater

FishUp Fancy Grub

CrazyFish AngrySpin

 

Хробаки і Слаги:

Bait breath Fish Tail

Fanatik Dagger 

Crazy Fish Polaris 1.8

FishUp Tanta

 

Віброхвости:

FishUp U-shad

CrazyFish Vibroworm

Crazy fish Nano Minnow 1.6

 

Розмір - 1-2". 

Кольори - оливка, болото, карамель, масло, темне пиво, ультрафіолет. 

Конкретні моделі і кольори 

 

 

 

 

 

 

Цей список дозволяє підібрати ідеальну приманку в будь-яку пору року в будь-яких умовах і перекриває окуня 10-500грам

 

Важливо знати, що справді хороша приманка - це рідкість і хороший колір - це рідкість, а ідеальних приманок одиниці. Якщо виробник має в асортименті таку приманку - це не означає, що решта його моделей такі ж вдалі. Це не так. Купити абищо і розловити не проблема, адже піймати можна на все, навіть на шмат підошви, чи навіть на кульбабу (це не жарт), але  найвищий результат вимагає тільки найкращого. Переконайтесь. 

 

Секрет ловлі окуня - в творчості подачі приманки. Тому користуйтеся перевіреним у спорті арсеналом, але передусім - творіть, бо приманка лише сформований шмат силікону, а задача спінінгіста не просто змусити його рухатись, а вдихнути в нього життя.