Матеріал складається з двох частин: технічної та практичної. 

 

У цій статті спортсмен-спінінгіст описує 5 пунктів оснащення та принципи їх роботи, які доводять реалізацію щучих клювань до максимуму. Автор не претендує на істину, а лише описує успішний алгоритм з власного досвіду, який допоміг йому стати найкращим риболовом України в сезоні 18-19 і досягнути інших високих результатів.

 

Щотижня проходять змагання з лову хижої риби різного рівня, проте жодне з них не обходиться без розчарувань спортсменів у реалізації риби. Хтось постійно на це скаржиться, а хтось просто вважає, що інакше не може бути. Але факт лишається фактом: якби риба не сходила з гачка - результат спортсмена був би вищий. А може навіть переможний. То скільки перемог ти втратив через сходи?

 

Я втратив багато - достатньо багато, щоб почати шукати вирішення проблеми і діяти. Ці дії призвели до суттєвого збільшення засічок риби і суттєвого зменшення сходів. В цифрах це один схід щуки на п'ятдесят вдалих впіймань за останні три змагання. І це нормально. Такий показник досяжний за умови використання професійного оснащення і високого рівня володіння технікою виведення та підсачування риби. 

 

Що таке професійне оснащення для ловлі щуки?

1. Двійник. Відмова від одинарників, джигголівок та інших типів гачків.

2. Професійний рівень елементів монтажу: двійників, застібок, вантажків, повідків, застібок. Відмова від масмаркету

3. Вольфрамові грузила. Відмова від свинцю

4. Шнур вище 5 кг на розрив

5. Повідець з флюра діаметром 0.5 і вище. Відмова від інших матеріалів.

 

Як працює професійний двійник?

- Гостре жало, яке липне до нігтя. Двійник повинен пробивати пащу у будь-якому місці. Це надважливо. Інакше він просто упреться жалом в тверду частину щелепи і випаде за першої ж нагоди. Це найрозповсюдженіша проблема. Відповідно двійник має бути гострим і тонким. Жоден двійник масмаркету не відповідає цим характеристикам. Тому був створений професійний двійник.

- Широке поле ураження. За рахунок своєї ширини і висоти піддіву двійник січе навіть ту рибу, яка трохи промазала по приманці (таке буває дуже часто). За рахунок цього ви отримуєте підсічену рибу принаймні одним жалом двійника у випадках, коли з іншим видом гачка могли навіть не відчути клювання.

- Жала догори. Жала двійника розташовані в різних площинах тому він січе завжди, а не вислизає крізь зуби, як одинарник, офсет чи джигголівка, які часто просто "лягають" у закритій пащі риби. 

- Фіксація гачка у пащі. Двійник надійно фіксується у пащі після підсічки в двох точках, тому він не розхитується, не розбиває місце пробиву і не випадає з пащі.

Примітка: Використання двійника не завжди можливе через надмірну кількість зачепів, але обираючи між п'ятьма обривами за рибалку з двійником та парою обривів на інші види гаків - я обираю двійник, бо він гарантує рибу. В таких місцях використовую вантажки типу палки чи ракети, для зменшення зачепів. Практикую проводки без контакту з дном на полегшені монтажі. І тільки якщо цього недостатньо і рибалка перетворюється у муку - я пеходжу на спортивну джигголівку або одинарник owner s59 для розвідки території. 

 

Як працює вольфрамовий груз?

 Підсічка не буде ефективною, якщо вантажок застряг у пащі. Таке постійно трапляється зі свинцем, бо це м'який метал, який застягає у зубах. В такому випадку вся енергія підсічки йде не на жало двійника, а на продирання свинцю крізь зуби. Тому є вольфрам, який не лише слизький, але і вдвічі менший за об'ємом за свинець. Вольфрам підвищує реалізацію атак, бо легко ковзає крізь зуби і не створює тертя і опору в пащі.

 

Навіщо Надійний шнур? 

Вкрай важливо передати енергію підсічки на жала двійника повною мірою. Це можливо за умови туго затягнутого фрикціону, тому шнур не повинен ставити обмеження у цій площині. Щука часто атакує на короткій та середній дистанціях і шнур лопається на підсічці. Тому діаметр шнура не повинен бути менше 0.6 по Японії. Але якщо Борнраш - то можна 0.4. 

 

Чому флюр краще за інші матеріали повідків? 

Невидимий повідок - це благо. Не секрет, що з флюорокарбоновим повідком клювань більше. Мало того - вони ще й якісніші. Бо якщо риба, якій щось не подобається, просто ткне носом у хвіст приманки - годі розраховувати на вдалу підсічку. Статистично кожна тридцята риба до двох кг зрізає флюр на підсічці. Це значно менша втрата порівняно з кількістю риб які проігнорували грубий монтаж або атакували його невпевнено.

 

Висновок: щоб засікти щуку потрібно використовувати виключно професійні елементи монтажу такі як спортивні двійники, вольфрамові грузила, міцний шнур, повідець з флюра та застібки з товстого дроту.

 

Ви ознайомились з технічною частиною питання реалізації щучих атак. Чи гарантує вона результат? Так. Але не максимальний, адже Це лише половина шляху. Друга половина - це техніка виведення щуки та підсачування, описана в наступній статті. Поєднання двох складових гарантує відчутний приріст реалізації. 

 

 

 

Читати другу частину статті

 

Усі елементи професійного монтажу зібрані на сайті спортивного спінінгу за посиланнями:

Спортивні двійники, вольфрамові грузи, флюр, застібки, шнур